Tydzień Świadomości Autyzmu w ZSzP nr 6

27-04-2019

2 kwietnia to ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU!
Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych Uczniów i Rodziców na spotkanie pod hasłem “A dla autyzmu – niebieska nić zrozumienia “.

W ramach wydarzenia zrealizowaliśmy :
💙 projekcję animacji tematycznych oraz filmu edukacyjnego dotyczącego autyzmu “Piękniejszy umysł”
💙 warsztaty sensoryczne uświadamiające, jak funkcjonują osoby ze spektrum autyzmu
💙 wdrożenie uczestników do akcji #kwiecieńnaniebiesko
💙 zapoznanie z działalnością fundacji NAVICULA (spotkanie z Panem Jackiem Jankowskim – prelekcja, demonstracja środków i opis własnych doświadczeń w pracy z osobami ze spektrum autyzmu)
💙 zabawy integracyjne i sensoryczne
💙 wystawę plakatów biorących udział w konkursie plastycznym “A dla autyzmu – niebieska nić zrozumienia”

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Panu Jackowi za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że to niezwykle ważne spotkanie stanie się tradycją szkoły i będzie odbywać się cyklicznie.