Europejskie Drzewo Roku – głosowanie!

16-02-2023

Szanowni Państwo,

1 lutego br. rozpoczęło się głosowanie w konkursie EUROPEJSKIE DRZEWO ROKU, w którym startuje łódzkie drzewo FABRYKANT. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce, które stanowi symbol długowieczności i mądrości. Jego unikatowa budowa przyciąga odwiedzających do parku Klepacza w Łodzi. Jeden z konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów a szerokość korony Fabrykanta osiągnęła imponującą wartość ponad 33 metrów. Wiosną wokół Fabrykanta możemy podziwiać szafirowe łąki pełne śnieżników lśniących i cebulic syberyjskich, podkreślające szlachetny charakter drzewa. Głosowanie trwa do 28 lutego br.

Zagłosować można na stronie konkursu: https://www.treeoftheyear.org/vote/oak-fabrykant

A4 dab fabrykant

Głosujcie, udostępniajcie i przekazujcie informację dalej!