Wycieczka 2a do uroczego miejsca- Michałówki

07-10-2021

6 października uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Michałówki – uroczego miejsca koło Lutomierska.

Na miejscu odbyły się warsztaty edukacyjno-przyrodnicze.  Każdy uczeń mógł własnoręcznie wyrobić chlebek, ozdobić go ziarnami, a po wypieczeniu zabrać zapakowany do domu. Dzieci miały także okazje ulepić własną figurkę z gliny oraz formować na kole garncarskim wazonik, który będzie ozdobą klasy.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali Pana Krzysztofa – bardzo miłego przewodnika, który z zapałem opowiadał  o obyczajach dawnej wsi oraz prezentował dawne narzędzia wykorzystywane w gospodarstwie wiejskim.

Dużą atrakcją było odwiedzenie małego zoo, w którym uczniowie podziwiali m.in. kury jedwabiste i konie huculskie.