Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości 

03-11-2020

Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości 

   Od września 2020 r. nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji patriotycznej i wychowania patriotyczno-obronnego młodzieży szkolnej, opartych na miejscowych tradycjach walk o niepodległość  “Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości”.  W ramach projektu, w październiku, Uczniowie klasy 7a poznali historię Armii “Łódź”, która została utworzona 23 marca 1939 r., skupiała ok. 80 tysięcy żołnierzy i stoczyła około 120 bitew.  

   Uczniowie odwiedzili też wirtualnie Pomnik Chwały Żołnierzy Armii „Łódź” w Parku Helenowskim, który został odsłonięty 11 listopada 2003 r. i upamiętnia walki oddziałów Armii „Łódź” we wrześniu 1939 r., a następnie wykonali piękne prace plastyczne z cyklu Pamiętamy o żołnierzach Armii „Łódź”.

Podgląd obrazu
Podgląd obrazu