Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości 

25-09-2020

Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości   

Od września 2020 r. nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji patriotycznej i wychowania patriotyczno-obronnego młodzieży szkolnej, opartych na miejscowych tradycjach walk o niepodległość   “Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości”.  Uczniowie klasy 7 wezmą udział w szeregu ciekawych działań, których celem jest propagowanie i pielęgnacja łódzkich tradycji walk o niepodległość. Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi i Łódzki Kurator Oświaty, a organizatorami są: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi oraz Zarząd Główny Legionistów Polskich i ich Rodzin w Łodzi i Zarząd Stowarzyszenia Upamiętniania Armii “Łódź” w Łodzi. 

9 września 2020 r. miała miejsce inauguracja projektu i odbyły się pierwsze zajęcia dla koordynatorów. Otrzymaliśmy ciekawe materiały, które zostaną przekazane do szkolnej biblioteki i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli.