Narodowe Święto Niepodległości 

10-11-2020

Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt. Nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. W wyniku I wojny światowej Polska powróciła na mapę Europy. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało przywiązanie do języka, tradycji i kultury młodym pokoleniom. 

Jutro obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku będzie ona wyjątkowa ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia. Dlatego zamiast udziału jak co roku w uroczystym apelu, Uczniowie włączyli się w świętowanie we własnych domach.  

10 listopada o godz. 11:11 braliśmy udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie on-line. Ponadto Uczniowie przygotowali okolicznościowe plakaty i kotyliony.