Orientuj się i licz

30-09-2021

Piękny sukces odnieśli nasi uczniowie z klasy 7a, Marek i Wojtek Stępniowie, którzy w sobotę, 18 września wystartowali w Lesie Łagiewnickim w XXXIV Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i Licz”.

Chłopcy zwyciężyli w kategorii patroli z klas VI – VIII wykazując się nie tylko dobrą orientacją w terenie, ale i umiejętnościami matematycznymi w rozwiązywaniu zadań topograficznych i ekologicznych. W imprezie organizowanej przez UKS Orientuś dla amatorów nie uprawiających wyczynowo biegu na orientację mimo deszczowej pogody uczestniczyło blisko 150 uczniów i dorosłych z naszego województwa. Już 23 września Orientuś organizuje kolejną imprezę, Jesienne Zawody na Orientację „Złota Igła” i zaprasza naszych uczniów i rodziców do udziału.